sazandegan
23 اسفند 1401 - 13:15

استقرار ۵۰ هزار نفر از نیروهای جوانان هلال احمر در ابتدای شهرها

رئیس سازمان امداد و نجات گفت:۵۰ هزار نفر از نیروهای جوانان و داوطلبان هلال احمر در ابتدای شهرها و به خصوص ۳۰ کیلومتری شهرها مستقر هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، صادق محمودی، رئیس سازمان امداد و نجات در رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات ایمنی سفر نوروز ۱۴۰۲ با بیان اینکه عمده حوادث رانندگی ناشی از خطای انسانی است، گفت: متأسفانه ایران جزو ۳۰ کشور اول در حوادث جاده‌ای است.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه امسال سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در کنار دیگر دستگاه‌های امدادی و پلیس در طرح نوروزی فعال خواهد بود، اظهار کرد: در همین راستا هزار و ۴۷۰ پایگاه ثابت و موقت به همراه ۷۰۰ کمپ برای اطلاع‌رسانی به مردم ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه ۵۰ هزار نفر از نیروهای جوانان و داوطلبان هلال احمر در ابتدای شهرها و به خصوص ۳۰ کیلومتری شهرها مستقر هستند، اظهار کرد: سازمان امداد و نجات نیز تمامی تجهیزات و امکانات خود را به روز کرده و تلاش دارد تا در حداقل زمان ممکن در محل تصادفات و حوادث حاضر شود.

محمودی در ادامه افزایش ۳۰ درصدی توان هلال احمر در طرح نوروزی ۱۴۰۲ گفت: امداد رسانی در تصادفات بخشی از وظایف سازمان امداد و نجات بوده و امدادگران ما در دیگر حوادث نظیر حوادث جوی، طبیعی و … نیز حضور داشته و برای ایام نوروز در آماده باش قرار دارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1092296